Keçiborlu Meslek Yüksekokulu 1994 yılında kurulmuş olup, bu yıldan beri ülkemizin bilimine, sanayi ve teknolojisine başarıyla hizmet sunmaktadır. Ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerimize teorik ve pratik anlamda bilgi, beceri ve deneyim kazandırarak başarılı birer meslek elemanı olarak yetişmelerini sağlamaktayız. Mezun ettiğimiz öğrencilerimizin hem çalışmakta oldukları kurumlarında ve hem de kendi özel çalışma alanlarındaki başarıları bunun canlı kanıtları olmaktadır. Mezunlarımız aranan nitelikli meslek elemanları olarak Yüksekokulumuzun adını ülkemizin ve dünyanın her köşesinde duyurmaktadır.

Yüksekokulumuz, ülkemizin yüksek öğretimine, geçmişinden aldığı güvenle her geçen gün kendisini daha da yenileyip geliştirerek hizmet etmeye devam edecektir. Tüm öğrencileri, böyle bir akademik ortamı birlikte paylaşmaya ve ileri düzeyde bilgilendirmeye, böylece kendilerini geliştirmeye davet ediyoruz.

 Yüksekokulumuz, Bilgisayar Programcılığı, Makine, Otomotiv Teknolojisi, Uçak Teknolojisi, Bankacılık ve Sigortacılık, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri olmak üzere toplam 6 programla Önlisans düzeyinde eğitim ve öğretim vermeyi sürdürmektedir.

 Okulumuz Keçiborlu ilçe merkezinde 14.300 m2 taşınmaz üzerine kurulu 6.000 m2 kapalı alanı mevcut olup, eğitim binası, idari binası, yemekhane, kafeterya, 6 atölye, 1 kütüphane, 3 bilgisayar laboratuvarı ve fitness salonu bulunan sekiz ayrı binada eğitim ve öğretimini sürdürmektedir. Ayrıca yeşil alanları, basketbol ve voleybol sahası, halı saha gibi imkanlara da sahiptir.